Harmadik alkalommal került megrendezésre a MIÉP konferencia, Tiszaeszláron “Merre tovább Magyarország”- címmel tanácskozás, ezúttal a magyar társadalmat talán leginkább érintő nagyon fontos területek, úgy, mint az egészségügy, az oktatásügy, a népesség fogyás, a magyarok és a kisebbség egymás mellett élése voltak a beszélgetés fő vezérvonala.
Az egészségügy jelenlegi és néhány év múlva bekövetkező helyzetéről naponta betegeket gyógyító orvosok és kórházi sebész főorvos tájékoztatta a jelenlévőket, azzal a végkövetkeztetéssel, hogy miután a jelenlegi orvos utánpótlás 90-95% külföldön helyezkedik el, ott kezdi el gyógyító munkáját, ezért a ma még akár több kórházban vagy rendelőintézetben is dolgozó esetenként nyugdíjas, vagy közvetlenül nyugdíj előtt álló orvosok után, teljes orvoshiány várható, hiszen az őket követő generáció egyre nagyobb és nagyobb hányada már ma is hiányzik, tehát 5-8 év, és a jelenleg még nehezen, de kezelhető folytonos orvoshiányt, a teljes egészségügyben szakemberhiány váltja majd fel. Sajnos ugyanez a drámai helyzet áll már napjainkban is az asszisztencia és ápoló személyzet esetében is.
Ezeket a súlyos problémákat a havonta előhúzott oda – vissza csoportosítgatásokkal megoldani sem hosszú, sem középtávon nem lehet.
Ezen, a már jelenleg is égető egészségügyi szakemberhiányon, csak azonnal elkezdett valódi hathatós, a teljes egészségügyet érintő intézkedésektől várható pozitív eredmény.
Az oktatásüggyel kapcsolatos anomáliákról a megye szinte valamennyi intézményt ismerő, oktatási vizsgabizottságokban is járatos oktatási szakember tartott tájékoztatást.
Az a problémák jellegéből következik, hogy időnként a magyar közoktatást hozzá nem értők próbálják irányítani.
Az ötvenes évek második felére jellemző módszerekkel, s bármi áron megmutatva, hogy ebben a kérdésben csak övék lehet az igaz. A valóság azonban itt is felül fogja írni a személyi kultuszt építgető -, Rákosista államosításra emlékeztető politikát, s a majd én azért is megmutatom című fejezet is.
Mert tény, hogy azokban az iskolákban folyt jórészt elmúlt években tényleges nyári felújítás, karbantartás, szerelés stb. amelyek fenntartását a valódi tulajdonosi szemlélettel rendelkező önkormányzatok végezték.
A közbiztonság állapotával kapcsolatosan a „két hét alatt rendet teszünk” című mutatvány arról szólt, hogy a számarányában a korábbiakhoz képest semmivel sem kevesebb tulajdon elleni bűncselekmények jelentős hányadát szabálysértéssé minősítették, mint pl . a megbeszélésen is bemutatott lakóház és melléképületeinek szétverése és szétlopása esetén, amikor is a bűnüldöző szervek szerint is 1,5 millió forintos a kár, de miután az elkövetők között, 8 fő szétosztották a kárértéket, már csak szabálysértést követtek el mindannyian.
Az a megközelítés, hogy a tavalyi évben már nem 40 ezerrel, hanem, csak 32 ezerrel lett kevesebb hazánk lakosságának száma, nos ezt már-már győzelemnek beállítani, hat év és rossz népesedéspolitika után, ez nem győzelem. Emellett mintegy 600 ezer fiatal külföldre kényszerítésével kapcsolatosan megállapítható, hogy a korábbi és jelenlegi is előre megfontolt szándékkal, megbízásra igyekszik kiszorítani a tisztességes, dolgozni, hazát építeni, gyerekeket nevelni szándékozó magyar fiatalokat, hiszen ha józan ésszel végiggondoljuk a mindent elmételyező korrupció helyett, tisztességes szja kialakítása, kigazdálkodható ÁFA bevezetésével a dolgozni vágyó fiatalokat hozzá lehetne segíteni a határokon belül is a családalapításhoz, a tisztes megélhetéshez.
A magyarságnak le kell ráznia végre láncait, s az Őt becsapó és kirabló politikai erőket, valamennyiüket, örökre száműzni a politikai élet közeléből is.
Nagy Tibor
szociológus, polgármester
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: